Spør KI-samtaleroboten vår

Utlysninger

Søknadsfrist
Planlagt

Forskning på miljø og naturverdier knyttet til mulig framtidig mineralvirksomhet på norsk kontinentalsokkel

Formålet med utlysningen er å stimulere forskningsorganisasjoner til å samarbeide med relevante samfunns- og næringsaktører for å utvikle ny kunnskap og bygge forskningskompetanse som er nødvendig for å møte viktige samfunnsutfordringer.

Energi og transport
Søknadsfrist
Planlagt

Grønn plattform 2025 – hovedutlysning

Forskningsrådet, Innovasjon Norge og Siva skal lyse ut inntil 823,5 millioner kroner til nye ambisiøse prosjekter med betydelig miljø- og klimagevinst. Bedrifter og forskningsinstitutter kan søke, prosjektperioden er maksimalt tre år og prosjektene vil ha oppstart tidlig i 2026.

Bransjer og næringer
Søknadsfrist
Planlagt

Senter for forskningsdrevet innovasjon – SFI V – trinn 2

Utlysningen er trinn 2 i en to-trinns søknadsbehandling. Trinn 2 er en lukket utlysning og kun søkere som ble kvalifisert på i trinn 1, kan søke. SFI skal styrke innovasjonsevnen i næringslivet gjennom langsiktig forskningssamarbeid mellom forskningsorganisasjoner og bedrifter gjerne også i samarbeid med offentlig sektor.

Innovasjon
Søknadsfrist
Planlagt

Støtte til nettverk for å følge opp nasjonale fagevalueringer

Formålet er å støtte nettverksaktiviteter som er rettet mot behov som er beskrevet i de nasjonale rapportene for fagevalueringene av naturvitenskap (EVALNAT), matematikk, IKT og teknologi (EVALMIT), biovitenskap (EVALBIOVIT) og medisin og helsefag (EVALMEDHELSE).

Banebrytende forskning
Søknadsfrist
Planlagt

Støtte til forskerskoler for å følge opp nasjonale fagevalueringer

Forskningsorganisasjoner med rett til å tildele doktorgrad kan søke om midler til å etablere forskerskoler for å følge opp fagevalueringene av naturvitenskap, teknologi og livsvitenskap.

Banebrytende forskning

Meldinger ved utskriftstidspunkt 1. april 2025, kl. 15.39 CEST

Det ble ikke vist noen globale meldinger eller andre viktige meldinger da dette dokumentet ble skrevet ut.